fbpx

Apie PVC pleveles

VERTA ŽINOTI

Didžiausias pasaulyje PVC plėvelių gamintojas ir eksportuotojas MSD (Zhejiang MSD New Material Co., Ltd.)

(liaudyje vadinamos „Belgiškos“ plėvelės, žr. lentelę apačioje)

Vienas didžiausių Kinijos gamintojų ir pats didžiausias PVC plėvelių tiekėjas pasaulyje yra MSD (Zhejiang MSD New Material Co., Ltd.). Jie gali pilnai konkuruoti su Europos gamintojais. Turi visus reikalingus ES kokybės sertifikatus. Jie gamina ir pačią plačiausią 5m. pločio plėvelę, kurią galima ištempti net iki 5.60 m.

Gamintojai išskiria dvi savo produkcijos linijas: MSD CLASSIC – viena populiariausių Lietuvoje ( jos kaina yra sąlyginai žema) ir MSD PREMIUM – gamintojo pasididžiavimas, nes nuo europinių gamintojų skiriasi tik atspindžio koeficientu (pvz: PONGS atspindys yra iki 97 %, o MSD – iki 94%). Daugiau visi parametrai yra labai artimi arba lygūs  Europos gamintojų. O spalvų bei tekstūrų įvairovę jau lenkia visus kitus PVC plėvelių gamintojus pasaulyje. Gamintojas visoms MSD Premium plėvelems suteikia 10 metų garantiją.

MSD Premium plėvelių gamintojas bene vienintelis Kinijos gamintojas turintis visus ES reikalingus kokybės, priešgaisrinius ir higienos sertifikatus.
Todėl ieškodami kokio gamintojo tempti lubas siūlome atidžiai išnagrinėti Jums siūlomus variantus. O pasirinkdami mus būsite tikri dėl įtempiamų lubų kokybės, bei galėsite išsirinkti daugiau kaip iš 280 spalvų bei faktūrų.

Kaip atskirti  Europos gamintojų plėveles?

Šiuo metu Lietuvoje susimontuoti kokybiškas įtempiamas lubas yra panašu į loteriją. Ne kiekvienas klientas gali atskirti originalią-kokybišką PVC plėvelę nuo prastos kokybės.

Peržiūrėjus visus PVC plėvelės gamintojus Europoje, jų galima rasti tik 7:

 • CTN (Prancūzija) – maksimalus PVC plotis tik iki 200cm;
 • RENOLIT (Vokietija) maksimalus PVC plotis tik iki 270cm;
 • MALPENSA (Italija) – maksimalus PVC  plotis tik iki 200cm;
 • ALKOL DRAKA (Olandija) – maksimalus PVC  plotis tik iki 200cm;
 • BARRISOL (Prancūzija) – maksimalus PVC  plotis tik iki 200cm;
 • SEF (Prancūzija) – maksimalus PVC  plotis tik iki 200cm;
 • PONGS Textile (Vokietija) – maximalus plotis 325cm — VIENINTELIS Europoje, gaminantis tokio pločio plėvelę su kuria galima ištempti iki 350-364cm pločio patalpą!

Kitų gamintojų Vakarų Europoje NĖRA, lieka tik tarpininkai.

Atkreipiame dėmesį į vieną iš pagrindinių aspektų – norėdami apsaugoti prekinius ženklus nuo kopijų, Europos gamintojai specialiai žymi (markiruoja) savo plėveles! Pvz.: PONGS (PVC ir Descor medžiagas), CTN, Clipso ir kt. Todėl užsakydami įtempiamas lubas pas montuotojus REIKALAUKITE, kad montavimo sutartyje būtų parašytas konkretus PVC plėvelės gamintojas, spalvos kodas, o žymėjimo vieta būtų ant įtempiamos plėvelės blogosios pusės arba, kad atsivežtų bent dalį atraižos su markiruote kartu su pagaminta plėvele. Taip Jūs būsite įsitikinę plėvelės autentiškumu bei galėsite palyginti plėvelių paviršiaus faktūras. Atraižą su markiruote pasilikite sau, kad ateityje kilus nesutarimams su montuotojais galėtumėte įrodyti užsakytos medžiagos gamintoją!

 

Tad jeigu norite ištempti patalpą platesnę negu 365 cm be sujungimo siūlės, Jums lieka tik MSD Premium plevelė.

Atskirai norime pastebėti, kad ir Belgijoje PVC plėvelės gamintojo nėra (yra tik prekybinė kompanija “PTMC Polyplast“, kuri parduoda Kinijoje  MSD pagamintą plėvelę).

Jeigu Jums siūlo Europos gamintojo plėveles kitu pavadinimu, nei aukščiau išvardinti, o spalvas ir faktūras siūlo išsirinkti iš plėvelės atraižų arba savadarbio katalogo  – BŪKITE TIKRI – Jus bando apgauti!

Kinų gamintojai, norėdami eksportuoti savo produkciją į Europą ir sėkmingai konkuruoti, turi pagaminti  tokį patį produktą, tik žemesne kaina.
Dar vienas rodiklis, rodantis plėvelės kilmę – tai KAINA. Tikriausiai visi sutiks, jog Europoje pagamintas produktas visada bus brangesnis, nei gamintas Kinijoje.

Ir pabaigai… kad būtumėte tikri dėl plėvelės originalumo, Jūs turėtumėte atkreipti dėmesį į:

 1. Europoje gamintojų yra tik 7;
 2. Plačiausią plėvelę gamina tik PONGS (be siūlės galima ištempti iki 364cm pločio patalpas);
 3. Pagaminta plėvelė kraštinėje turi turėti gamintojo markiruotę (arba montuotojai turėtų pateikti raštą apie plėvelės originalumą);
 4. Kaina – žema kaina negali būti Europos gamintojo.

Todėl būkite tikri, kad užsisakę Belgijos „gamintojo“ įtempiamas lubas – Jūs gausite „MSD Classic“ plėvelę! O tik pačiu geriausiu atveju – MSD „Premium“.

PVC plėvelės gamybai ftalatų naudojimas Europoje yra griežtai kontroliuojamas (tikriausiai visi prisimename, kaip iš Lietuvoje prekybos tinklų buvo išimtas ir sunaikintas didelis kiekis PVC vaikiškų žaislų bei lėkščių, puodelių dėl dešimtis kartų viršijančių ftalatų normų!).

Įtempiamas lubos skaičiuoklė

GAUKITE PASIŪLYMĄ